Reklamı kapat
Tarafsız Van Haber

KARTAL AİLESİ’NDEN BURUK DÜĞÜN…

KARTAL AİLESİ’NDEN BURUK DÜĞÜN Brukan Aşireti’nin önde gelenlerinden merhum Halit Kartal’ın torunu Serhat Kartal düzenlenen sessiz sedasız bir tören ile dünya evine girdi. Geçtiğimiz kış bir ay arayla amcası Doktor Ahmet Kartal ve akabinde Brukan Aşireti’nin önde gelenlerinden olan babası Halit Kartal’ı kaybeden Mustafa Kartal, oğlu Serhat Kartal’ın düğününü sesiz sedasız bir şekilde yaptı. Halen […]

02 Eylül 2019 - 17:23 'de eklendi ve 505 kez görüntülendi.
KARTAL AİLESİ’NDEN BURUK DÜĞÜN…

KARTAL AİLESİ’NDEN BURUK DÜĞÜN

Brukan Aşireti’nin önde gelenlerinden merhum Halit Kartal’ın torunu Serhat Kartal düzenlenen sessiz sedasız bir tören ile dünya evine girdi.

Geçtiğimiz kış bir ay arayla amcası Doktor Ahmet Kartal ve akabinde Brukan Aşireti’nin önde gelenlerinden olan babası Halit Kartal’ı kaybeden Mustafa Kartal, oğlu Serhat Kartal’ın düğününü sesiz sedasız bir şekilde yaptı. Halen gelenek ve göreneklerine çok bağlı olan aşirette yaşanan acılar uzun süre unutulmuyor. İskele 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bulunan Altın Palas Düğün Salonu’nda yapılan düğün merasimine Brukan Aşireti’nden çok sayıda davetli katıldı. Geçtiğimiz kış mevsiminde aile ve aşiret büyüğünün vefatından dolayı çalgı ve benzeri eğlencenin olmadığı düğün büyük bir katılıma rağmen buruk bir şekilde geçti.

Oğlunun düğünün de dahi eğlenemeyen Mustafa Kartal, babası Halit Kartal (Halit Ağa) sadece kendisinin babası olmadığını 115 köyü olan ve Türkiye’de yaklaşık yarım milyon nüfusu bulunan bir aşiretin ileri geleni olduğunu vurguladı. Acılarının büyük olduğunu belirten Mustafa Kartal, davetlerine icabet eden tüm aşiret mensuplarına teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER