Reklamı kapat
Tarafsız Van Haber

Genç girişimci GÜLCE eczanesini açtı.

Eczane açılışında sağlık müdürleri, kamu kurumları ve bazı STK’lar yer aldı. Yeni açılmış olan GÜLCE eczane sahibi M. Tahir GÜLCE mutlu olduğunu ve yanında bulanan büyüklerine minnettar olduğunu dile getirdi. Bizlerde Van Gazetesi olarak bu mutlu gününde GÜLCE’nin yanında bulunmaktan mutluluk duyduk ve kısa bir demeçle kaleme almak istedik. Bu iş yerini açamadan önce hangi […]

10 Ekim 2017 - 15:26 'de eklendi ve 400 kez görüntülendi.
Genç girişimci GÜLCE eczanesini açtı.

Eczane açılışında sağlık müdürleri, kamu kurumları ve bazı STK’lar yer aldı. Yeni açılmış olan GÜLCE eczane sahibi M. Tahir GÜLCE mutlu olduğunu ve yanında bulanan büyüklerine minnettar olduğunu dile getirdi.

Bizlerde Van Gazetesi olarak bu mutlu gününde GÜLCE’nin yanında bulunmaktan mutluluk duyduk ve kısa bir demeçle kaleme almak istedik.

Bu iş yerini açamadan önce hangi işlerle meşgul oldunuz?

GÜLCE, “Farkı yerlerde ticaret yaptım, bizim ailemiz esnaf yıllardır bu işin içerisindeyiz. Ayrıca üniversite de eczacılık bölümünü okudum. Okuduğum eczacılık bölümünden sonra kendime eski araştırma hastanesi civarında eczane açtım. Bugün çok heyecanlıyım; çünkü onca çabalarıma rağmen kendi iş yerimi açtım. Buradaki tek amacım insanlara bir nebze yararım olmasıdır.”

Bu sektöre girmenizde sizi tetikleyen etkenler nelerdi?

GÜLCE, “Müşteri potansiyeli değil hasta ilişkili akılcı ilaç kullanımı ve hastayı bilgilendirmemizdir. Biz ilaç satmıyoruz, biz hastanın ihtiyacına göre hastaya gerekli olan sağlık hizmeti sunuyoruz. Yanında da dermo kozmetik ve kozmetik ürünler satmayı planlıyoruz, bu amaçla, insan hem sağlık açısında hem de dış görünüşü ve öz güven açısından Van’da olmayan ya da olan kaliteli ürünleri ileriki süreçte ve şimdiki süreçte getirmeyi planlıyoruz.”

Eczane haricinde ne tür hizmet vermeyi düşüyorsunuz?

            “Saç bakımı, cilt bakımı, anne ve bebek bakımı, kişisel bakım, ağız ve diş bakımı da yapmayı planlıyoruz.”

İş yerinizin bugün açılışı oldu; bu açılışa kimler katıldı?

GÜLCE, “Sağlık İl Müdürü, bazı kamu kurumları STK’lar, iş adamları, değerli büyüklerim ve değerli aile dostlarım gelerek ya da çiçeklerini göndererek bizi onure ettiler. Bende bizi yalnız bırakmayan değerli büyüklerime teşekkürlerimi sunarım. Özellikle de ailem ve sevdiklerime minnettarım. Bunu da unutmamak gerekir ki eczane denildiği zaman aklınıza ilaç gelmesin biz ilaç satma amacı ile bu sektöre adım atmadık. Temel prensiplerimizin en önemlisi hastalara ve ihtiyaç duyanlara en iyi şekilde hizmet etmektir.

 

Bizi kırmayıp geldiğiniz için Van Gazetesi ailesine teşekkür ederiz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER