Reklamı kapat
Tarafsız Van Haber

DR. ERDİNÇ ZAHİR SOĞANDA’YI ZİYARET ETTİ 

Ak parti Van aday adayı Dr. Suna Erdinç 26. Dönem milletvekili adayı olması ile ilgili Van ve ilçelerinde bir dizi çalışmalarda bulunuyor. Çalışmalarının bir diğer durağı ise  Ak parti Van il başkanı  Avukat Zahir Soğanda’yı il binasında ziyaret ettiler. HABER/ ERHAN UĞURLU VAN İl binasında Dr. Suna Erdinç hanımı İl başkanı Avukat Zahir soğanda büyük […]

17 Eylül 2015 - 16:04 'de eklendi ve 1755 kez görüntülendi.
DR. ERDİNÇ ZAHİR SOĞANDA’YI ZİYARET ETTİ 

Ak parti Van aday adayı Dr. Suna Erdinç 26. Dönem milletvekili adayı olması ile ilgili Van ve ilçelerinde bir dizi çalışmalarda bulunuyor. Çalışmalarının bir diğer durağı ise  Ak parti Van il başkanı  Avukat Zahir Soğanda’yı il binasında ziyaret ettiler.

HABER/ ERHAN UĞURLU VAN

İl binasında Dr. Suna Erdinç hanımı İl başkanı Avukat Zahir soğanda büyük bir ilgi ile karşıladı. Burada memlekete ve il sorunlarının dile getirildiği sohbette il başkanı ve aday adayı arasında çok sıcak diyaloglar geçti.

Daha sonra projeleri hakkındabilgi veren Dr. Erdinç’’amacımın Van’a daha iyi hizmet vermektir.Özellikle Batı İlllerinde Van’ın nufusu kadar Van’lı yaşamaktadır. Bu hemşehrilerim değişik nedenlerle Batıya göç etmek durumunda kalmışlardır.

Van tarım ve hayvancılık bakımından önemli bir bölge olduğunu ancak bunun değerlendirilemediğini ifade eden Dr.Erdinç, “Tarım ve hayvancılıkta altyapının iyileştirilmesini sağlayacağız. İlimizin ekonomik gelişmesine organize sanayi bölgeleri büyük katkı sağlayacaktır. Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi, seracılık Van’ın çok rahat yapacağı projelerdir. turizmi canlandıracağız.

 Kalkınan bir Van olduğunda, yeni yatırımlar, yeni iş yerleri açılacaktır. İş bulan vatandaşımız doğup büyüdüğü toprağını terk etmeyecek, hatta gidenler geri dönecektir. Sayın Başbakanımız Prof. Dr.Ahmet Davutoğlu’nun söylediği gibi 7/24 saat hemşehrilerimin hizmetinde olacağım. Bu benim bütün Vanlılara sözümdür” ifadelerini kullandı.

 Dr. Suna Erdinç aday olurlarsa Van için katma değeri yüksek  iş,aş,istihdam  projelerinin olduğunu ve bunları ivediyle hayata geçireceklerini ifade etti.

 İl başkan Av.  Zahir Soğanda bey de bundan oldukça memnun olduğunu ve Van için Dr. Suna Erdinç gibi kabiliyetli,donanımlı ve siyasi gelenek  değerleri yüksek adayların olmasından oldukça memnun olduğu ifade etti.  Dr. Suna Erdinç gibi aileden gelen  gelenek olarak kökleri siyaset ile haşir neşir olan insanların Van için aday olması ve göreve talip olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER