Reklamı kapat

Reklamı kapat
Tarafsız Van Haber

Başkan Berge’den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı…

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle mesaj yayınladı. Başkan Berge 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, mesajında: “Demokrasinin gelişmesinin en önemli unsurlarından biri de, hiç şüphesiz ki; özgür ve tarafsız basındır. […]

11 Ocak 2020 - 15:10 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
Başkan Berge’den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı…

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle mesaj yayınladı.

Başkan Berge 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, mesajında: “Demokrasinin gelişmesinin en önemli unsurlarından biri de, hiç şüphesiz ki; özgür ve tarafsız basındır. Basının haber verme ve denetleme başta olmak üzere, görev ve sorumluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması ve geliştirilmesi gerekmektedir. Basının herhangi bir baskıya, sınırlandırmaya ve yönlendirmeye maruz kalmadan görevini yapabilmesi, demokrasimizin kurum ve kurallarıyla, sağlıklı şekilde işlemesi bakımından çok büyük önem taşımaktadır.

Şiddet ve hakaret içermediği sürece, düşünceler ve fikirler özgürce ifade edilebilmelidir. Basınımızın da görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmaması, her şart altında toplum yararını gözetmesi, kişi haklarına ve özel hayata saygıyı üstün tutması, bireylerin doğru, sağlıklı haber alma ve bilgi edinmesini sağlama ilkesinden ödün vermemesi, elbette ki önemli bir sorumluluktur.

Ülkemiz tarihine baktığımızda, basınımız; demokrasinin gelişmesine ve ilerlemesine ve standartlarının yükselmesine değerli katkılar sağlamıştır.

Bu duygularla değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor,görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor ve tüm basın çalışanlarımıza saygı ve selamlarımı iletiyorum.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER