Reklamı kapat

Reklamı kapat
Tarafsız Van Haber

Ali Babacan’dan KOBİ değerlendirmesi

Türkiye Başkanlığındaki G20 Gündemi konferansında konuşan Ali Babacan,

09 Şubat 2015 - 13:15 'de eklendi ve 1124 kez görüntülendi.
Ali Babacan’dan KOBİ değerlendirmesi

Başbakan Yardımcısı , Uluslararası Finans Enstitüsü’nün (Institute of International Finance – IIF) düzenlediği ” Başkanlığındaki G20 Gündemi” konferansında konuştu.

IIF’İN ÖNCELİKLERİ TÜRKİYE İLE AYNI

Babacan, Türkiye’nin öncelikleri ile IIF’in önceliklerinin aynı olduğunu ifade etti. Kendisinin ilk katıldığı G20 toplantısının kasım 2002’de Yeni Delhi’deki toplantı olduğunu anımsatan Babacan, o tarihte toplantıların sadece bakanlar düzeyinde yapıldığını, liderler zirvesi düzenlenmediğini söyledi.

KOBİLER EKONOMİNİN BELKEMİĞİNİ OLUŞTURUYOR

“Türkiye’de kendi deneyimimize göre KOBİ’ler ekonominin belkemiğini oluşturuyor. Aslında bu pek çok gelişmekte olan ülke için geçerli. Bazı gelişmiş ülkelerde dahi KOBİ’ler ekonomik yapının çok önemli bir parçası olmaya devam ediyor. Bu nedenle KOBİ’lere özel bir önem veriyoruz. KOBİ’lerin küresel katma değer zincirinin bir parçası olmalarına nasıl yardımcı olabiliriz? KOBİ’lerin finansmana erişimini daha kolay nasıl kolaylaştırabiliriz? Bunları ele alacağız.”

KOBİ KREDİLERİ YÜZDE 25 ARTTI

Geçen yıl bankacılık sektöründe kredi büyümesinin yüzde 16 arttığını ifade eden Babacan, KOBİ’lere kullandırılan kredilerin ise yüzde 25 arttığını belirtti. Babacan, BM, ve bölgesel kurumlarla da birlikte çalıştıklarını ve düşük gelirli gelişmekte olan ülkeler için bir gündem geliştirmeye çalıştıklarını anlattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER